utorok 31. augusta 2010

Púť do Santiago de Compostela

Drahí priatelia,

Po troch týždňoch strávených na svadobnej ceste sme sa vrátili späť do Švajčiarska a radi by sme sa s vami podelili o naše zážitky ;).

Našu cestu sme začali v piatok 6. augusta, keď sme sa vlakom vybrali do Ženevy, z ktorej sme leteli na druhý deň do Porta, odkiaľ sme mali naplánované vyraziť na Púť sv. Jakuba do Santiaga de Compostela – hlavného mesta španielskeho regiónu Galícia. Sem sa schádzajú pútnici z celého sveta s jedným cieľom – navštíviť hrob sv. Jakuba – jedného z najbližších apoštolov Ježiša počas jeho trojročného verejného vystupovania na Zemi. My sme sa rozhodli pre kratšiu alternatívu Portugalskej cesty, ktorá začína v Porte (viď. mapka nižšie) s cieľmi v Santiagu a Finisterre, čo je mystické miesto považované v minulosti za koniec sveta.

Počas púte sme zažili neskutočne veľa úžasných zážitkov, kráčali sme po pobreží Atlantiku počas 3 dní, niekedy úplne sami, prechádzali sme historickými mestečkami a dedinkami, prespávali v ubytovniach pre pútnikov, kláštoroch, kempingu a dokonca raz aj u jednej milej pani, ktorá nás prichýlila, keď nás našla bez strechy nad hlavou v noci v meste Vigo :). Nohy nás poslúchali, hoci zo začiatku bola únava veľká, no po prvom týždni sme si našli svoj rytmus a cesta šla ako po masle.
Mali sme veľa času na seba, rozhovory a naše myšlienky, ktoré sme si zapisovali aj do denníka. Vychutnávali sme prírodu a krásu toho mála, ktoré je v skutočnosti potrebné k tomu, aby bol človek šťastný... . Taktiež sme sa rozhodovali o tom, čím sa budeme na našej životnej ceste ďalej zaoberať a naše myšlienky budeme realizovať. Súvisia hlavne s tým, že túžime po založení farmy, v ktorej sa budeme zaoberať vzdelávaním a sociálnou oblasťou – ideálne o pár rokov na Slovensku. Dovtedy veríme, že načerpáme nové inšpirácie tu vo Švajčiarsku.

V neposlednom rade nás púť posilnila po duchovnej stránke, a tak ako k sebe, sme sa zároveň priblížili aj k Bohu. Počas putovania sme sa modlili a každý deň našej púte sme obetovali za iný účel. Obaja vieme, že sme momentálne na správnej ceste. Samozrejme týchto pár riadkov nedokáže vystihnúť všetko, čo sme zažili a preto budeme radi ak sa spolu stretneme a budeme sa môcť o všetkom porozprávať osobne.

Oba stanovené ciele sa nám podarilo dosiahnuť a po 10 dňoch cesty sme dorazili do Santiaga a 4 dni nato do Finisterre. Spolu sme prešli pešo niečo vyše 360 km. Dôkazy v podobe fotiek pred katedrálou v Santiagu a pri nultom kilometri pri majáku vo Finisterre môžete vidieť nižšie :)Chceme sa vám všetkým poďakovať za dary, v podobe slov, povzbudení, modlitieb, či hmotné dary, ktoré nám pomohli našu prvú veľkú manželskú cestu životom uskutočniť. Naučili sme sa na nej o sebe naozaj veľa a vieme, že to bola cesta nesmierne dôležitá, ktorá nemohla prísť vo vhodnejšom momente ako na začiatku nášho spoločného života. Pokiaľ by sa hocikto z vás chcel v budúcnosti na podobnú cestu vybrať, tak to môžeme vrelo odporučiť a aj poskytnúť naše skúsenosti a rady ;-).

Keďže sme tento blog nazvali - Mici a Ivo spoločne životom – tak aj prostredníctvom neho vás budeme v budúcnosti informovať o našich novinkách, zmenách v živote, úspechoch, či budúcich plánoch. A samozrejme sa tešíme na naše spoločné stretnutia v budúcnosti.

Ešte raz srdečná vďaka zato, že ste tu s nami :-),

Mici a Ivo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára